Mezitli Veteriner Whatsapp

+90 539 387 03 02 · ACİL 7/24

Veteriner Hizmetlerimiz

Tüm veterinerlik ve evcil hayvan bakım hizmetlerimizi görüntüleyin.

 • MUAYENE HİZMETLERİMİZ

  arrow

  Mersin Mezitlide bulunan Vetman Veteriner Kliniği’nde ; kedi, köpek, tavşan, hamster, guinepig, süs kuşları gibi bir çok evcil hayvanın muayeneleri yapılmaktadır. Hastaların semptomları ve hasta yakınlarının belirtmiş olduğu şikayetler doğrultusunda teşhis için gerekli ekipmanlarımız mevcuttur. Veteriner hekimlerimiz gerek duyduğu takdirde uygun test ve laboratuvar sonuçları ile teşhise gitmeyi amaçlamaktadır.

  Hayvanlar hastalıklarını sadece dışardan gözüken semptomlarla gösterebildikleri için gerekli test ve analizler yapılmadan teşhise gitmek çok zor olacaktır. İmkansız gibi görünen bu durumu imkanlı hale getirmek için Hemogram(Tam Kan Sayımı), CR(Bilgisayarlı Röntgen), Biyokimya, Mikroskop İncelemeleri, Test Kitleri ve boyama yöntemlerinden yararlanıyoruz. Test ve analizler olmadan konulan teşhislerin doğruluk olasılıkları çok düşük olacağı için, ekibimiz her zaman akademik bilgi ve bilimin gösterdiği yolda ilerlemeyi kendine hedef haline getirmiştir.

  Kliniğimize geldiğiniz ilk andan itibaren hastalarımıza ve hasta yakınlarımıza ait bilgiler düzenli olarak kayıt altına alınmaktadır. Modern yazılımlar ile hasta takibi ve hastalık geçmişi verileri düzenli olarak tutulmaktadır. Bu sayede tedavi ve hasta takip sistemimizin başarısı daha yüksek olmaktadır.

 • ÖZEL ORGAN MUAYENELERİ

  arrow

  Genel muayenenin daha kapsamlı hali olarak, özel olarak şikayet olan organın muayenesini içerir. Semptom olan organlar için farklı muayene ekipmanları ve teknikler kullanılarak yapılır.

  Göz, kulak, genital organ, ağız, meme, deri gibi organların muayenesinde modern ekipmanlar ve test yöntemleri ile doğru teşhis ve doğru tedavi oranı artmaktadır.

 • AŞI UYGULAMALARI

  arrow

  Mersin Mezitlide bulunan Vetman Veteriner Kliniği’nde ; evcil hayvanlarınızı hastalıklardan korumak amacıyla gerekli ve güncel(Uluslar Arası Standartlarda) aşılama işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Aşılamalar ile birlikte karne ve pet pasaport düzenlenmesi işlemlerini uygulamaktayız. Ayrıca yazılım programımız ile sizin yerinize aşıların takibini yapmakta ve aşı zamanında önce SMS ile sizleri bilgilendirmekteyiz.

  Evcil hayvanınızın yaşına ve türüne uygun aşılama programları ile onları daha sağlıklı ve uzun bir yaşam için hazırlıyoruz. Hayvanınızı sahiplendiğiniz zaman ve yere göre farklı aşılama programları ile hizmet vermekteyiz. Yapılması zorunlu ve duruma göre yapılması gereken aşılamalar hakkında bilgi almak için kliniğimizde ve telefon ile Veteriner Hekimlerimiz tarafından sizlere bilgilendirme yapılabilir.

 • MİKROÇİP UYGULAMA HİZMETİ

  arrow

  Mersin Mezitlide bulunan Vetman Veteriner Kliniği’nde ; evcil hayvanlarınıza mikroçip uygulaması yapmaktayız. Mikroçip uygulanması deri altına yerleştirilen bir çipden ibaret olup, işlem acısız ve kolay uygulanabilirdir. Mikroçip uygulaması ile her mikroçipe ait seri kodu sizin adınıza kayıt edilerek takip sistemi içine girmiş olur. Veteriner kliniklerinde bulunan mikroçip okuyucular ile bu seri numaraları okunabilir.

 • GÖRÜNTÜLEME VE RÖNTGEN

  arrow

  Mersin Mezitlide bulunan Vetman Veteriner Kliniği’nde ; çıplak gözle görülmesi imkansız durumlarda, trafik kazaları, yüksekten düşme, ateşli silah yaralanmaları, yabancı cisim yutma, göğüs hastalıkları(öksürük,nefes darlığı),kırık ve çıkıklar ve tümör gibi olgularda CR(Bilgisayarlı Röntgen) ile doğru teşhise gitmeyi amaçlıyoruz.

  Modern röntgen sistemimiz ile hem daha kısa sürede doğru sonuç almayı hemde evcil hayvanlarımızın daha az zarar görmesini istiyoruz.

 • LABORATUVAR

  arrow

  Mersin Mezitlide bulunan Vetman Veteriner Kliniği’nde ; evcil hayvalar için özel üretilmiş cihazlar kullanılmaktadır. Hayvanların kan ve enzim sonuçları ile doğru teşhise gitmek çok önemlidir.

  Kliniğimizde Hemogram(Tam Kan),idrar analizi, röntgen ve görüntüleme bilgisayarı, hızlı test kitleri ve mikroskop ile analizler yapılmaktadır. Güncel ve teklonojik cihazlarımız ile kısa sürede sonuca ulaşmaktayız. Deri ve kulak hastalıklarının teşhisinde kazıntı ve örnek alma yöntemleri ile farklı boyama yöntemlerini kullanarak bu hastalıkların teşhisi için mikroskobik incelemelerde bulunuyoruz.

 • CERRAHİ OPERASYONLAR

  arrow

  Mersin Mezitlide bulunan Vetman Veteriner Kliniği’nde; kısırlaştırma, yumuşak doku operasyonları, ortopedik operasyonlar gibi cerrahi hizmetler verilmektedir. Detaylı bilgi için kliniğimiz ile irtibata geçiniz.

 • TIRAŞ HİZMETİ

  arrow

  Mersin Mezitlide bulunan Vetman Veteriner Kliniği’nde; veteriner hekimlerimizin uygun gördüğü şekilde makine tıraşı yapılmaktadır. Tıraş öncesi yapılan muayene ile deri hastalıklarının varlığı tespit edilip tıraşa uygunluk kontrol edilir. Tıraş sonrası ise ortaya çıkan herhangi bir lezyon varlığında veteriner hekimlerimiz tarafından sizlere bilgi verilir, gerekirse ek test ve teşhis metodlarına yönlendirilir.

  Evcil hayvanlarınızın yaşına,sağlık durumuna ve mizacına göre kliniğimizde veteriner hekimlerimizin öngördüğü şekilde sedasyon altında veya normal tıraş hizmeti verilmektedir.

 • PETSHOP VE MAMA

  arrow

  Mersin Mezitlide bulunan Vetman Veteriner Kliniği’nde; evcil dostlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda pet shop ve mama ürünleri mevcuttur. Teşhis edilmiş hastalıklar için özel olarak üretilen mamalar ve rutin kullanıma uygun mamalarımız bulunmaktadır. Evcil dostlarımızın refah seviyesini artırıcak çeşitli pet ürünleri kliniğimizde mevcuttur.